December 11, 2018 17:07
Ракомет

Мундијалот е на дофат: Фуриозна Македонија – Романија на „колена“

Македонските ракометари успешно ја завршија домашната задача и се чекор поблиску до пласман на уште еден ракометен мундијал, вкупно шести, четврти по ред за оваа генерација.

 

Во првиот натпревар од баражот за СП 2019, Македонија на домашен терен во СЦ „Борис Трајковски“ ја победи Романија со 32-24 и со голема резултатска и психолошка предност патува на реваншот што ќе се одигра на 13 јуни во Клуж.

Related posts

Со јунаци кои “гинат“ на терен, со предводник како неуморниот капитен Кире Лазаров оваа наша Македонија има за што да се радува и да биде горда

admin

(Фото) Вардар го освои ракометниот Супер куп во Струга

24news

Миркуловски најави победа против Германија и задржување на првото место

24info