January 22, 2019 22:24
Македонија

Мицкоски вечерва присуствуваше на комитската вечер во ОК Сарај

Мицкоски вечерва присуствуваше на комитската вечер во ОК Сарај

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев, вечерва се на комитска вечер во скопски Сарај, организирана од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

„Сложни и обединети за Македонија“, напиша Мицкоски со Фејсбук профилот со хаштаг „Македонија ќе победи“.

Related posts

Кога може претседател да се одбира со 40 отсто излезност, зошто да не може и референдум

24news

ФИТР организира креативна работилница за младинско творештво на Макинова

24news

Македонија на дното во Европа по учество на возрасните во доживотното учење

24news