January 22, 2019 22:59
Македонија

Милошоски: Повлекувањето на Коѕијас е знак дека Договорот од Преспа е мртов

Милошоски: Повлекувањето на Коѕијас е знак дека Договорот од Преспа е мртов

Според пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски повлекувањето на Коѕијас е знак дека Договорот од Преспа е мртов.

„Договорот од Преспа имаше еден архитект (Коѕијас), 2 потписници (Коѕијас и Димитров) и еден смислено испланиран опонент (Каменос). Повлекувањето на Коѕијас и продолжувањето на сојузот Ципрас-Каменос е потврда дека Договорот од Преспа е мртов. Димитров може да си поднесе оставка“, рече Милошоски.

Related posts

Ченто во Шутка се спротивставил да предаде недозволени предмети, службениците одговориле со согласно процедурите

24news

Мицкоски: Задоволни сме од постигнатиот договор, освен за референдумот

24news

Плакати „Се бара Груевски“ излепени во Унгарија

24news