• почетна
  • Магазин
  • Колку килограми може да загубите извршувајќи ги домашните задачи?
Магазин

Колку килограми може да загубите извршувајќи ги домашните задачи?

Добра вест за домаќинките! Помалку килограми, подобра кондиција и расположение со користење на т.н. „домашна диета“. Погледнете за што се работи…

За ова изговорите „немам време“ или „прескапо ми е“ воопшто не важат. Единствено што ви е потребно е добра волја, а и вашето живеалиште ќе заблеска…

Табела со домашни работи кои согоруваат калории и ќе ви помогнат да ослабите:

– 20 мин. Чистење прозори и бришење прашина – 185 калории

– 30 мин. Шетање на домашниот миленик – 200 калории

– 30 мин. Вшмукување и џогирање на подот – 180 калории

– 50 мин. Набавка на намирници и шопинг – 300 калории

– 50 мин. Чистење на скали, двор или остава – 600 калории

– 80 мин. Готвење, подготовка на храна – 200 калории

Related posts

Таткото на Меган не престанува да шокира:Таа пати,тоа не е вистинска среќа,знам…

24info

Дневен хороскоп за 3 септември

24info

Пет намирници кои стануваат отровни доколку еднаш ги подгреете!

24info