Хроника

Камион прегазил пешак во Куманово

Камион прегазил пешак вчера во Куманово, информираше МВР.

Сообраќајната несреќе се случила околу 14 часот на улицата Бајрам Шабани, каде се изведуваат градежни работи за поставување на бекатон плочки. Тогаш Џ.Ј. (46) од Липково, движејќи се наназад со камион „мерцедес“ го прегазил Ќ.А.(43) од Отља, кој починал на самото место.

Увид извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР-Куманово.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството за погреб.

Related posts

(Фото) Тешка сообраќајка кај Хотел Александар Палас

24news

Девојка од Скопје направила хаос во кафуле – интервенирало обезбедувањето

24news

Физички нападнал полицаец при вршење на службена должност

24news