December 17, 2018 21:17
Хроника

Камион прегазил пешак во Куманово

Камион прегазил пешак вчера во Куманово, информираше МВР.

Сообраќајната несреќе се случила околу 14 часот на улицата Бајрам Шабани, каде се изведуваат градежни работи за поставување на бекатон плочки. Тогаш Џ.Ј. (46) од Липково, движејќи се наназад со камион „мерцедес“ го прегазил Ќ.А.(43) од Отља, кој починал на самото место.

Увид извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР-Куманово.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството за погреб.

Related posts

(Видео) Оганот го опколил од сите страни – маж од Грција го снимил пожарот од близу

24news

За време на трка на Водно, ,,југо” удри во ѕид и повреди две лица

24news

Прегазен пешак пред Капитол по кратко време пешакот починал

24news