December 11, 2018 17:08
Македонија

Заврши средбата Заев – Мицкоски за пет минути

Заврши средбата Заев – Мицкоски за пет минути. Средбата меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се одржа во Владата.

Темата на средбата беше договорот за решение на спорот со името, кој вчера телефонски го договорија Заев и грчкиот премиер Алексис Ципрас. Претходно Мицкоски се сретна со претседателот Ѓорге Иванов, откако на прес-конференција побара итни средби со Иванов и Заев поради, како што рече, „капитулантскиот договор со Грција“.

Тој рече дека од Заев ќе побара да му биде написмено доставено што договорил со Ципрас.

Related posts

МВР објави потерниица по Груевски

Valentina

Заев со писмо побара поддршка од премиерите на ЕУ

24info

Судот одлучи притвор за Ѓоко Поповски, додека не почне да ја издржува затворската казна

24news