Македонија

Заврши средбата Заев – Мицкоски за пет минути

Заврши средбата Заев – Мицкоски за пет минути. Средбата меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се одржа во Владата.

Темата на средбата беше договорот за решение на спорот со името, кој вчера телефонски го договорија Заев и грчкиот премиер Алексис Ципрас. Претходно Мицкоски се сретна со претседателот Ѓорге Иванов, откако на прес-конференција побара итни средби со Иванов и Заев поради, како што рече, „капитулантскиот договор со Грција“.

Тој рече дека од Заев ќе побара да му биде написмено доставено што договорил со Ципрас.

Related posts

Помалку од 20 отсто од македонските граѓани купуваат онлајн

24news

Владата го лоцираше загревањето на домовите како најголем загадувач на воздухот

24news

СДСМ: Законот за минимална плата ги дава очекуваните резултати, платите растат и економијата е стабилна

24news