Хроника

Девојче прегазено во Автокоманда, итно пренесено во Болница

Девојче прегазено во Автокоманда, итно пренесено во Болница

Нова сообраќајка се случи денеска напладне во скопската населба Автокоманда. Возило прегазило девојче кое е пренесено на интензивно лекување на КАРИЛ.

Според официјалните информации од Министерството за внатрешни работи, несреќата се случила во 12 часот, кога возило удрило во девојче, пешак. Од полицијата немаат други информации, бидејќи увидот е во тек, а сообраќајот одреден период беше во застој.

Вчера во сообраќајна несреќа во скопската населба Ново Лисиче комбе удри во дедо, баба и нивната внука. Бабата им подлегна на повредите, а девојчето е задржано на лекување.

Related posts

Дете искасано од куче во Скопје

24info

Вознемирувачко видео: Отруено куче со виршла во Охрид

24news

Скопјанец трага по својот син, случајот го пријавил во полиција

24news