December 10, 2018 23:23
Хроника

Грабеж во маркет во Тетово – полицијата уапси 4 лица

Грабеж во маркет во Тетово – полицијата уапси 4 лица

Припадниците  на Секторот за внатрешни работи Тетово вчера и денеска лишиле од слобода четири лица кои се осомничени за разбојништвото извршено на 17 јуни во маркет на улицата „Киро Ристевски-Дрнц“ во Тетово.

Како што информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски, Б.З.(20), Р.С.(19), А.Б.(20) како и 17 – годишен малолетник, сите од Тетово од тројцата вработени во маркетот заканувајќи им се нож одзеле 175 илјади денари.

Против четворицата осомничени во текот на денот од страна на полицијата ќе има соодветен поднесок, најави Јосифовски.

Related posts

Двајца скопјани физички нападнати од четири лица во ноќен клуб во Скопје

Filip

(Видео+Фото) Тешка сообраќајна несреќа во Аеродром

24news

Мајка од Скопје во паника – исчезна нејзината малолетна ќерка

24news