January 22, 2019 22:30
Хроника

Возило удрило во жена пред комплексот клиники во Скопје

Возило удрило во пешак на сервисната улица во кругот на комплекс клиники „Мајка Тереза“, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Со возилото управувало 29-годишно лице од Скопје.

Жената (69) во која удрило возилото со тешки телесни повреди била пренесена во Ургентниот центар.

Извршен бил увид на местото на настанот од страна на СВР Скопје и се работи на целосно расчистување на случајот.

Related posts

Пукање во Скопје: Искршено стакло од автомобил

24news

Синоќа апсење на граничниот премин „Деве баир”

24news

Куче каснало 34-годишна жена во Кисела Вода

Valentina