December 10, 2018 23:25
Македонија

Возило на УЈП превртено стои во река – друго удрено во Битола

Возило на УЈП превртено стои во река – друго удрено во Битола

Возило на Управата за јавни приходи се преврте во реката Драгор во Битола, а друго на паркингот крај реката е удрено и оштетено, пренесе САКАМДАКАЖАМ.

Другото оштетено возило е на паркингот крај реката и најверојатно од удар на друго возило е поместено од првичното место каде што било паркирано.

На неколку метри под него има и други службени возила од УЈП ,,фиат панди”.

Од СВР Битола потврдуваат дека се работи за сообраќајка.

Related posts

Хан по средбата со Мицкоски: Бев кристално јасен дека договорот од Преспа мора да се финализира

24news

Апелациски ја укина пресудата за екс кавадаречкиот градоначалник за поткуп

24news

Читајте декларации- пиеме јогурт од млеко во прав

Valentina