December 10, 2018 23:25
Останато

(Видео) По победата на Хабиб во УФЦ борбата, настана тотален хаос

По победата на Хабиб во УФЦ борбата, настана тотален хаос

Љубителите на боксот и УФЦ борбите ова утро имаа шанса да гледаат еден голем дуел меѓу двајца реномирани спортисти, меч кој заврши скандалозно.

По победата на Хабиб, настана тотален хаос како на теренот, така и надвор од него, а најшокантно е видеото како Хабиб прво скока на терен да се пресмета со членови од таборот на МекГрегор, а потоа и надвор од теренот со кунг-фу потег буквално влета во телото на еден од официјалните лица претставници на таборот на Конор МекГрегор

 

Related posts

Надал го потврди настапот на Мастерсот во Лондон

24news

АФМ го објави списокот “НЕРЕАЛЕН“ на спортистите и клубовите кои се даночно ослободени за 2018 година

24news

Надал шокиран на стартот во Лондон

24news