• почетна
  • Вести
  • Хроника
  • Баба, дедо и внуче прегазени на пешачки во Скопје, детето извадено од под автомобилот
Хроника

Баба, дедо и внуче прегазени на пешачки во Скопје, детето извадено од под автомобилот

Баба, дедо и внуче прегазени на пешачки во Скопје, детето извадено од под автомобилот

Тешка сообраќајка се случи вечерва на булевар Србија во населбата Ново Лисиче во Скопје. Пикап со велешки таблички удрил во баба, дедо и тригодишно дете кои оделе пешки, пишуваат жителите на оваа скопската населба на социјалните мрежи.

По несреќата бабата и детето веднаш се пренесени во Ургентниот центар каде лекарите се борат за нивниот живот.

Related posts

Прободен млад скопјанец итно пренсен болница

admin

Мртов маж пронајден во скопски хотел

24news

Кавадарчанец фатен како во училиште продава дрога на 19-годишно момче

24news