December 10, 2018 23:22
Македонија

Активистката Моника се огласи од затворот во Шутка

Активистката Моника се огласи од затворот во Шутка

„Не ме барајте, во притвор сум 30 дена“.

За денеска е најавен протест пред Основното јавно обвинителство по повод нејзиното приведување. Протестот го организира здружението Билка, а поддржувачите најавуваат дека ќе протестираат со џоинт. Целта е да се подигне јавната свест за бенефитот од конзумирањето на билката канабис.

Related posts

Од вторник Германија ги признава македонските возачки дозволи

24info

Марш во Скопје за сеќавање на геноцидот во Сребреница

24news

Утринава повторно од Фабриката Железара црн чад (видео+фото)

24news