Македонија

Адеми: Подавањето рака за помирување не значи амнестија

Адеми: Подавањето рака за помирување не значи амнестијаМинистерот без ресор задолжен за дијаспората, Едмонд Адеми на својот Фејсбук профил демантираше дека Заев понудил амнестија за крвавите настани од 27 април, по веста која се прошири на дел од медиумите. Премиерот во своето излагање пред пратениците повика на обединување и рече дека пружиле рака за помирување, што беше протолкувано како понуда за амнесија. Адеми побрза да објасни дека не станува збор за амнестија и дека помирување не значи и амнестирање.

Related posts

Од ноќеска на полноќ ќе се точи поефтино гориво

24news

Низ Република Македонија ќе транзитира природен гас за развој на инфраструктурата во земјите од Западен Балкан

24news

Забрана за сообраќај на тешки возила на неколку патни правци

24news